کد خبر : 208843
تاریخ انتشار : سه شنبه 14 شهریور 1402 - 15:14

Lighthouse 11 به روزرسانی های مجنون به Pagespeed Insights

Lighthouse 11 به روزرسانی های مجنون به Pagespeed Insights

  به گزارش بای رپورتاژ و به نقل از وبلاگ هرالد در تلاش برای بهبود مداوم عملکرد وب سایت و تجربه کاربر ، گوگل اخیراً از نسخه به روز شده Pagespeed Insights رونمایی کرده است. این بروزرسانی شامل آخرین نسخه Lighthouse ، یک ابزار اندازه گیری منبع باز است که در شناسایی و حل مشکلات

 

به گزارش بای رپورتاژ و به نقل از وبلاگ هرالد در تلاش برای بهبود مداوم عملکرد وب سایت و تجربه کاربر ، گوگل اخیراً از نسخه به روز شده Pagespeed Insights رونمایی کرده است. این بروزرسانی شامل آخرین نسخه Lighthouse ، یک ابزار اندازه گیری منبع باز است که در شناسایی و حل مشکلات عملکرد وب سایت کمک می کند. با انتشار Lighthouse 11 ، Google قصد دارد تا توسعه دهندگان وب و صاحبان سایت را با قابلیت های حسابرسی پیشرفته ، رفع اشکال و پیشرفت در امتیاز دهی فراهم کند. در این مقاله ، ما به تغییرات کلیدی معرفی شده در Lighthouse 11 می پردازیم و چگونگی کمک به بهینه سازی بینش های Pagespeed را بررسی می کنیم.

Lighthouse 11: توانمندسازی اشکال زدایی عملکرد وب سایت

Lighthouse به عنوان ابزاری ارزشمند برای تشخیص و حل چالش های مربوط به عملکرد که توسط وب سایت ها مشاهده می شود ، خدمت می کند. این نه تنها بینش های pagespeed را قدرت می دهد بلکه اندازه گیری ویتام های اصلی وب را نیز تسهیل می کند ، که برای ارزیابی تجربه کاربر بسیار مهم هستند. Google Lighthouse 11 را در تاریخ ۲۸ اوت معرفی کرد ، و در طیف وسیعی از به روزرسانی ها و پیشرفت ها برای کمک به توسعه دهندگان وب در تلاش برای عملکرد پیشرفته وب سایت استفاده کرد.

 

Lighthouse 11: توانمندسازی اشکال زدایی عملکرد وب سایت

 

Lighthouse به عنوان ابزاری ارزشمند برای تشخیص و حل چالش های مربوط به عملکرد که توسط وب سایت ها مشاهده می شود ، خدمت می کند. این نه تنها بینش های pagespeed را قدرت می دهد بلکه اندازه گیری ویتام های اصلی وب را نیز تسهیل می کند ، که برای ارزیابی تجربه کاربر بسیار مهم هستند. Google Lighthouse 11 را در تاریخ ۲۸ اوت معرفی کرد ، و در طیف وسیعی از به روزرسانی ها و پیشرفت ها برای کمک به توسعه دهندگان وب در تلاش برای عملکرد پیشرفته وب سایت استفاده کرد.

 

تغییرات قابل توجه در Lighthouse 11/Pagespeed Insights

 

Lighthouse 11 چندین تغییر و اضافات قابل توجه را معرفی می کند که به استحکام و اثربخشی آن کمک می کند. بیایید نگاهی دقیق تر به برخی از پیشرفت های کلیدی بیندازیم:

 

  1. حسابرسی دسترسی جدید: دسترسی به جنبه مهمی از توسعه وب سایت است و اطمینان حاصل می کند که وب سایت ها توسط افراد دارای معلولیت قابل استفاده هستند. Lighthouse 11 سیزده ممیزی دسترسی جدید را معرفی می کند ، از جمله ارزیابی های مربوط به آریا مانند آریا ، آریا-دیالوگ-نام ، آریا-متن ، HTML-XML-LANG-MISTHATCH ، Image-Alt ، نام ورودی-دکمه ، برچسب-نشانگر. -Name-Name ، Link-in-Text-Block ، Select-Name ، Skip-Link ، Table-Duplication-Name ، جدول-فضای-فضای و TD-HAS-HEADER. این ممیزی ها به توسعه دهندگان این امکان را می دهند تا کاستی های دسترسی را شناسایی و اصلاح کنند ، بنابراین تجربه کاربر را برای مخاطبان گسترده تر بهبود می بخشد.
  2. تغییر در بهترین شیوه ها امتیاز دهی: Lighthouse 11 باعث تغییر در نحوه به دست آوردن بهترین شیوه ها می شود. این اصلاح تضمین می کند که وب سایت ها بر اساس آخرین استانداردها و دستورالعمل های صنعت ارزیابی می شوند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا وب سایت های خود را با به روزترین بهترین شیوه ها تراز کنند.
  3. بزرگترین رفع اشکال در امتیاز دهی رنگ: Lighthouse 11 به اشکال معرفی شده در Lighthouse 10.2.0 می پردازد ، که بر نمره بزرگترین متریک رنگ محتوا (LCP) تأثیر می گذارد. این اشکال باعث بازخورد تشخیصی نادرست شد و پیام خطایی را برای همه وب سایت ها ، از جمله سایت خود Google نشان داد. با رفع اشکال ، امتیاز دهی LCP در حال حاضر دقیق است و بینش های قابل اعتماد در مورد عملکرد وب سایت خود را به توسعه دهندگان ارائه می دهد.
  4. تعامل به روز شده به رنگ بعدی (INP): تعامل با رنگ بعدی (INP) یک معیار است که تعامل یک صفحه وب را اندازه گیری می کند. قبلاً یک متریک آزمایشی ، INP اکنون تصفیه شده است و تا سال ۲۰۲۴ در حال تبدیل شدن به یک وب رسمی رسمی حیاتی است. Lighthouse 11 با شناخت رسمی INP به عنوان یک معیار غیر تجربی ، این تغییر را نشان می دهد و بر اهمیت آن در ارزیابی و بهبود تجربه کاربر مجدداً تأکید می کند.
  5. رفع اشکال متفرقه: Lighthouse 11 همچنین شامل چندین رفع اشکال ، پرداختن به موضوعات مختلف گزارش شده توسط کاربران و تقویت ثبات و قابلیت اطمینان کلی ابزار است.

 

شایان ذکر است که Lighthouse 11 پایه و اساس پیشرفت های آینده و به روزرسانی های تعیین شده برای انقلابی در بینش های Pagespeed و بهینه سازی عملکرد وب سایت را ارائه می دهد.

 

درک تعامل با رنگ بعدی (INP)

یکی از تغییرات مهم معرفی شده در فانوس ۱۱ ، شناخت رسمی تعامل با رنگ بعدی (INP) به عنوان یک متریک غیر تجربی است. INP تعامل کل یک صفحه وب را اندازه گیری می کند و بینش هایی را در مورد چگونگی تعامل کاربران با صفحه و انجام اقدامات مورد نظر ارائه می دهد. در ابتدا یک متریک آزمایشی ، INP ارزش خود را اثبات کرده است و قرار است تا سال ۲۰۲۴ به یک مؤلفه اصلی ارزیابی تجربه کاربر در چشم انداز دیجیتال تبدیل شود.

 

حل بزرگترین اشکال به ثمر رساندن رنگ (LCP)

 

Lighthouse 11 یک اشکال گلزنی مرتبط با بزرگترین متریک رنگ محتوا (LCP) را که در Lighthouse 10.2.0 سرچشمه گرفته است ، اصلاح می کند. این اشکال باعث بازخورد تشخیصی نادرست شد و پیام خطایی را برای همه وب سایت ها ، از جمله Web.dev Google نشان داد. رفع اشکال تضمین می کند که امتیاز دهی LCP دقیق است و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بینش معنی داری در مورد عملکرد وب سایت خود کسب کنند.

 

توانمندسازی دسترسی با حسابرسی های جدید

در حالی که دسترسی به وب سایت ممکن است در حال حاضر یک عامل رتبه بندی نباشد ، اما بدون شک بهترین روش است که هم کاربران و هم صاحبان وب سایت را سود می برد. Lighthouse 11 سیزده حسابرسی دسترسی جدید را معرفی می کند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا مسائل دسترسی را به طور مؤثر شناسایی و رسیدگی کنند. بیایید برخی از این ممیزی ها را با جزئیات بررسی کنیم:

 

آریا-برگشتی: فعال کردن فن آوری های کمکی

 

حسابرسی آریا-مانند آریا بر اجرای صحیح نقشهای آریا (برنامه های اینترنتی غنی در دسترس) متمرکز است. آریا نقش ها به کاربران دارای معلولیت در تعامل مؤثر با محتوای وب با استفاده از فن آوری های کمکی کمک می کند. به عنوان مثال ، نقش های برجسته ، کاربران را قادر می سازد تا به راحتی در یک صفحه وب حرکت کنند و به تولید خلاصه های پویا از صفحه کمک کنند. با اطمینان از استفاده صحیح از نقش های آریا ، توسعه دهندگان می توانند دسترسی به وب سایت های خود را افزایش دهند.

 

تصویر-مجرد-alt: تقویت متن جایگزین

 

حسابرسی تصویر-ledundant-alt مواردی را مشخص می کند که متن جایگزین (Alt-text) برای تصاویر به دلیل وجود متن مجاور که همان اطلاعات را منتقل می کند ، اضافی است. به عنوان مثال ، اگر یک دکمه یک دکمه می گوید “اینجا را کلیک کنید” و همان متن در زیر دکمه ظاهر می شود ، خوانندگان صفحه نمایش Alt-text و متن مجاور را می خوانند و در نتیجه اطلاعات تکراری ایجاد می شود. توسعه دهندگان با پرداختن به متن alt-text ، قابلیت دسترسی و قابلیت استفاده وب سایت های خود را برای کاربران با تکیه بر خوانندگان صفحه نمایش بهبود می بخشند.

 

نگاه به جلو: پیشرفت های بیشتر در بینش های pagespeed

 

انتشار Lighthouse 11 گامی مهم در جهت بهبود عملکرد وب سایت و تجربه کاربر است. با این حال ، تعهد Google به بهینه سازی بینش های Pagespeed در اینجا متوقف نمی شود. این شرکت برنامه هایی برای تغییرات حتی مهمتر در سال ۲۰۲۴ دارد. برای آگاهی از آخرین به روزرسانی ها و اعلامیه های مربوط به بینش های Pagespeed و فانوس دریایی ، در مورد منابع رسمی ارائه شده توسط Google را در نظر بگیرید:

 

 

نتیجه

 

انتشار Google از Lighthouse 11 و ادغام آن در Pagespeed Insights نقطه عطف قابل توجهی در دستیابی به بهینه سازی عملکرد وب سایت است. با حسابرسی های دسترسی جدید ، رفع اشکال و پیشرفت در امتیاز دهی ، Lighthouse 11 توسعه دهندگان را به ابزارهای قدرتمند برای افزایش دسترسی به وب سایت ، تشخیص مسائل مربوط به عملکرد و تراز کردن با بهترین شیوه های صنعت مجهز می کند. با استفاده از بینش های ارائه شده توسط Lighthouse 11 ، توسعه دهندگان وب می توانند وب سایت هایی ایجاد کنند که تجربیات کاربری استثنایی را ارائه دهند و خواسته های در حال تحول چشم انداز دیجیتال را برآورده کنند. در مورد آخرین به روزرسانی ها آگاه باشید و فرصت های ارائه شده توسط Pagespeed Insights و Lighthouse 11 را برای باز کردن پتانسیل کامل عملکرد وب سایت خود در آغوش بگیرید. 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.